Dlaczego my?

 

1996 Człowiek i pasja - pierwszy polski unit EKO-1

Firma Ekodent-x powstała w roku 1996 r., kiedy mało kto wierzył, że w Polsce można zaprojektować i wyprodukować profesjonalny unit, który stanie się konkurencją dla znanych zachodnich marek. Dokonał tego dzięki determinacji i wiedzy zespół doświadczonych projektantów, tworząc pierwszy polski unit EKO-1, który na targach CEDE wzbudził prawdziwą sensację!

 

1998 Pierwszy fotel ATU

Spektakularny sukces Unitu EKO-1 spowodował dynamiczny rozwój firmy. W 1998 roku oferta uzupełniona została o pierwszą generację fotela ATU.

Dzięki temu Ekodent-x jako pierwsza i jedyna polska firma mogła zaoferować Państwu kompletne stanowisko stomatologiczne.

 

Stabilny rozwój

W kolejnych latach firma dalej prężnie się rozwijała. Wykorzystując nowoczesne technogie udoskonaliliśmy nasze wyroby oraz wprowadziliśmy kolejne generacje unitów i foteli. Wyszkoliliśmy doskonałą kadrę, która dzięki stabilności zatrudnienia umożliwiającej zdobycie dużego doświadczenia, gwarantuje wysoką jakość wyrobów.

 

ISO 9001     ISO 13485     certyfikat CE

Aby zapewnić najwyższą jakość produkcji już w roku 2002 wdrożyliśmy System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9001. W roku 2004 rozszerzyliśmy go o normę ISO 13485, która formułuje szczegółowe wymagania dla producentów sprzętu medycznego. Dodatkowym potwierdzeniem najwyższej jakości wyrobów jest certyfikat CE potwierdzający zgodność z dyrektywą o wyrobach medycznych.

Utrzymanie wszystkich certyfikatów ISO i CE wymaga corocznego poddania się audytom, co zapewnia nadzór nad wszystkimi procesami w firmie.

 

Zrozumienie potrzeb Klienta

Od początku istnienia firmy duży nacisk kładziamy na zrozumienie Państwa potrzeb i wdrożenie najlepszych mozliwych rozwiązań ułatwiających Państwa  pracę. Nieustannie prowadzimy własne analizy oraz konsultacje z lekarzami.

 

Projektowanie i symulacja 3D

 

Uważamy, że dobry wyrób zaczyna się od dobrego projektu. Stosujemy najnowsze techniki projektowania 3D CAD, dzięki którym uzyskujemy spójny design, ergonomię, stabilność konstrukcji oraz możliwość  ciągłego rozwoju i optymalizacji gotowego produktu.

 

Wirtualne symulowanie pracy unitu i fotela pozwala osiągać założone cele. Dobrym tego przykładem jest blok spluwaczki unitu EKO 50. Zaprojektowaliśmy go nietypowo - jest wąski i umieszczony maksymalnie blisko fotela (na ile pozwala wygodne użytkowanie podłokietnika) oraz przesunięty maksymalnie do przodu. Dzięki takiemu układowi uzyskaliśmy nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale również kompaktowe stanowisko pracy, co jest niezwykle istotne dla stomatologów, szczególnie w niewielkich gabinetach.

 

Nic w naszych projektach nie pozostawiamy przypadkowi.

 

 

 

Modułowa konstrukcja

Nasze unity i fotele projektujemy tak, aby można było dostosować ich funkcjonalność i wyposażenie do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Modułowa budowa unitu i fotela umożliwia ich rozbudowę / modyfikację w przyszłości.

 

Autorskie rozwiązania

 

 

Nieustannie staramy się udoskonalać nasze produkty. Jednym z wielu autorskich rozwiązań jest technologia produkcji zintegrowanej, anatomicznej tapicerki 3D.

 

 

Powstaje ona metodą formowania próżniowgo, przy użyciu wysoko-elastycznych materiałów obiciowych, co pozwala nam na dowolne jej kształtowanie. 

 

 

W efekcie otrzymujemy estetyczną, bezszwową, antyseptyczną tapicerkę 3D o doskonałej ergonomii, która przylegając do ciała pacjenta i podpierając je na całej powierzchni zapewnia wysoki komfort.

 

 

Fotel Atu jest jedynym polskim fotelem stomatologicznym wykorzystującym takie rozwiązanie.

 

 

Nowoczesne technologie produkcji

Nasze unity i fotele powstają przy wykorzystaniu najnowszych technologii CAM, CNC.

Elementy konstrukcji wycinane są laserowo, obróbka elementów mechanicznych odbywa się na obrabiarkach sterowanych numerycznie - CNC.

Nowoczesny park maszynowy umożliwia nam samodzielne wykonywanie wszystkich form oraz obudów unitów i foteli.

Samodzielnie wytwarzamy również elektryczne i elektroniczne układy sterowania.

 

Najlepsze komponenty

W dzisiejszym wyspecjalizowanym świecie mamy dostęp do producentów oferujących najlepszy światowy poziom standardowych komponentów. Korzystamy tylko ze sprawdzonych przez lata liderów w branży: siłowniki - Linak, pneumatyka - DCI, lampa oświetleniowa - G.COMM.

 

EKO-logia

Od początku kładziemy nacisk na zmniejszenie energii potrzebnej do wytwarzania naszych wyrobów. Stosujemy ekologiczne powłoki lakiernicze - bez użycia rozpuszczalników, optymalizujemy nasze konstrukcje tak, aby zapewniały większą sztywność przy zredukowanej wadze.

Podzespoły elektryczne i elektroniczne produkujemy zgodnie z wytycznymi unijnej dyrektywy RoHS, która ogranicza używanie niebezpiecznych dla środowiska substancji.

Wszystkie elementy naszych unitów i foteli można poddać recyklingowi.

 

Serwis

Posiadamy dostępne od ręki wszystkie części zamienne do naszych produktów. Nasi autoryzowani Serwisanci są do Państwa dyspozycji. Staramy się niezwłocznie usuwać ewentualne usterki.